Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Zapraszamy uczniów do ZSOiZ w Czyżewie w nowym roku szkolnym!
Czyżew uczy więcej!
thumb left

Z agrobiznesu i gastronomii jesteśmy najlepsi…

Dnia 20 kwietnia 2018 r. odbyły się w Sejnach Eliminacje Okręgowe XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Z naszej szkoły startowało 3 uczniów: Rafał Borowy i Marta Dmochowska z klasy III Technikum uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Mateusz Wawrzeńczyk z klasy III Technikum w zawodzie technik agrobiznesu. Aby uczestniczyć w tych eliminacjach, trzeba było przejść etap szkolny, a chętnych było wielu.

Eliminacje okręgowe przebiegały dwuetapowo: pierwszy etap to test pisemny, drugi etap - część praktyczna - polegał między innymi na wykonaniu określonej potrawy i nakryciu stoły zgodnie z zasadami obsługi konsumenta. Rafał Borowy i Marta Dmochowska wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu gastronomii a Mateusz Wawrzeńczyk z zakresu agrobiznesu. Mateusz i Rafał osiągnęli znaczący sukces, bo jako zwycięzcy etapu okręgowego zakwalifikowali się do etapu centralnego: Mateusz uzyskał I miejsce a Rafał III, uzyskali więc tytuły finalistów.

Przed nimi już eliminacje centralne w dniach 6-8 czerwca we Wrocławiu.

Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów naszych uczniów oraz życzymy udanego startu w gronie najlepszych. Uczniów do olimpiady przygotowywały: Małgorzata Jaźwińska – gastronomia, Renata Fiedorczuk – agrobiznes.

MJ

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.