Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Unia europejska

19 czerwca odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 25 lat działalności Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie, jedynej szkoły ponadpodstawowej działającej w Gminie Czyżew.
Szkoła powstała dzięki staraniom ówczesnego wójta Czyżew – Osada, p. Jacka Boguckiego, który dostrzegał potrzebę stworzenia szkoły, zapewniającej dalszą edukację młodzieży po szkole podstawowej. Pierwszym dyrektorem szkoły, której nazwa brzmiała wówczas Zespół Szkół Zawodowych w Czyżewie, z dniem 01 września 1996 r. została p. Anna Bogucka, Burmistrz Czyżewa. W pierwszym roku zajęcia odbywały się w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Czyżewie, ale już nowy rok szkolny rozpoczął się w nowo wybudowanym budynku przy ul. Niepodległości 3 w Czyżewie. W ciągu 25 lat mury szkoły opuściło już 2893 absolwentów, którzy radzą sobie dobrze w dorosłym życiu. Wielu z nich pracuje i zajmuje wysokie stanowiska w administracji rządowej i samorządowej, prowadzi z sukcesem własne firmy – wszystko za sprawą bogatej oferty edukacyjnej ZSOiZ w Czyżewie i wysokiego poziomu kształcenia w szkole. Wielu z nich ukończyło wysokiej rangi uczelnie państwowe z wyróżnieniem.
W ciągu 25 lat swojego funkcjonowania ZSOiZ w Czyżewie oferował bardzo różnorodne kierunki kształcenia. I tak w ciągu tych lat działały:
• Liceum Zawodowe
• Liceum Ekonomiczne
• Technikum Ekonomiczne
• Liceum Ogólnokształcące
• Liceum Profilowane
• Zasadnicza szkoła zawodowa
Szkoła oferowała możliwość kształcenia w wielu zawodach, zgodnie z potrzebami rynku pracy. Oferta edukacyjna obejmowała również kształcenie dorosłych w różnych typach szkół: technikum uzupełniającym, liceum ogólnokształcącym, policealnym studium czy kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
Czyżewska szkoła wyróżniała się spośród szkół Powiatu Wysokomazowieckiego doskonała bazą: w 2007 roku otwarto halę sportową, obok której znajduje się boisko „Orlik” wraz z bieżnią. Pracownie szkolne były stale doposażane, umiejętnie pozyskiwane środki pozwoliły na stworzenie warunków do nowoczesnej nauki, zgodnie z wyzwaniami XXI wieku.
Dzięki tak wyposażonej bazie dydaktycznej oraz wykwalifikowanej kadrze młodzież z czyżewskiej szkoły średniej odnosiła liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach, zajmując czołowe lokaty w kraju.
Przez minionych 25 lat Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie zapisał się również w historii Gminy Czyżew. Stał się ważnym centrum edukacyjnym i kulturotwórczym, jest animatorem wielu działań angażujących młodzież nie tylko z naszej gminy, ale również z ościennych, promując gminę Czyżew poza jej granicami.
Z okazji tak pięknego jubileuszu, jakim jest 25-lecie szkoły, dyrekcji i wszystkim pracownikom składamy życzenia dalszej długoletniej działalności i osiągania licznych sukcesów, a młodzież zapraszamy do podjęcia nauki w szkole z piękną i bogatą tradycją oraz wysokimi osiągnięciami.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.