Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Zapraszamy uczniów do ZSOiZ w Czyżewie w nowym roku szkolnym!
Czyżew uczy więcej!
thumb left

IV Gminne Obchody „Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” ph. „Czytanie łączy” [polskie baśnie, legendy, opowieści–dotyczące dziedzictwa, tradycji i historii Polski] „W 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”

Nauczycielki i uczennice ZSOiZ w Czyżewie z przyjemnością wzięły udział w IV Gminnych Obchodach „Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” - „Czytanie łączy”. Młodzież z wielką chęcią i zaangażowaniem czytała przedszkolakom oraz uczniom klas I – III w Szkole Podstawowej w Czyżewie polskie baśnie i legendy, dotyczące historii Polski, jej obyczajów i tradycji. Dzieci z przejęciem słuchały opowieści o Warsie i Sawie, kwiecie paproci czy o tym, jak to ze lnem było. Pięknie odpowiadały na zadawane pytania o dobro czy uczciwość, związane z bohaterami polskich legend. Czytającym dziękujemy za czytanie, a słuchającym za tak miły odbiór.

legendy polskie

Realizatorzy: Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Czyżew, Gminnym Przedszkolem w Czyżewie, Szkołą Podstawową w Czyżewie, Szkołą Podstawową w Rosochatem Kościelnem, Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie.

 

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.