Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Zapraszamy uczniów do ZSOiZ w Czyżewie w nowym roku szkolnym!
Czyżew uczy więcej!
thumb left

Tak jak nasi przodkowie dzięki wspólnej walce i staraniom doprowadzili do zwycięstwa i powrotu Polski na mapy, tak i my w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę chcieliśmy nawiązać swoją postawą do tej walki. Do sukcesu, jakim jest zwycięstwo, doprowadza zawsze współdziałanie całej drużyny, a nie tylko akcja jednego zawodnika. Dlatego 9 listopada 2018 r. młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Czyżewie połączyła się w obchodach uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy uczniowie wzięli udział w Sztafecie Niepodległości, zorganizowanej na Orliku szkolnym.

Uczniowie wszystkich klas podzieleni na dziesięcioosobowe zespoły mieli do pokonania 99 okrążeń, przekazując sobie biało-czerwoną pałeczkę sztafetową. Każdy zawodnik po przebiegnięciu okrążenia otrzymał słodki upominek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych w ZSOiZ w Czyżewie - był to specjalnie przygotowany i pięknie zapakowany pierniczek w barwach narodowych. Biegnącym z wielki oddaniem kibicowali zgromadzeni uczniowie i nauczyciele, wszyscy ubrani w barwy biało – czerwone. Rozgrzewały ich patriotyczne pieśni oraz gorąca herbata serwowana przez uczniów.

Ostatnie setne okrążenie po odebraniu pałeczki pokonała dyrektor szkoły Alicja Bańkowska wspólnie z nauczycielami obydwu szkół biorących udział w biegu. Tak więc 100 okrążeń na 100 - lecie niepodległości zjednoczyło społeczności 2 szkół, tak jak 100 lat temu zjednoczony został naród w nowy organizm państwowy. Po zakończeniu sportowych zmagań udaliśmy się na aulę szkolną, aby tak jak wszyscy uczniowie w całej Polsce o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewać wszystkie zwrotki hymnu narodowego.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.