Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

niepodlegla logo czyzew 2018

22 czerwca miało miejsc jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, na które z utęsknieniem wyczekiwali wszyscy uczniowie: zakończenie roku szkolnego. Tak ważna uroczystość uświetniona została obecnością gości: p. Anny Boguckiej, Burmistrza Czyżewa, ks. Dziekana Edwarda Sochackiego, proboszcza parafii w Czyżewie, radnego i członka Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego p. Jerzego Pakieły, wiceprezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Czyżewie p. Jacka Jańczuka oraz p. Doroty Śliwińskiej, przewodniczącej Rady Rodziców przy ZSOiZ w Czyżewie.

W ten piękny letni dzień w auli szkoły zgromadziła się młodzież szkolna, nauczyciele i rodzice. Był to bowiem dzień podsumowania całego roku szkolnego, o którym w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, Alicja Bańkowska, powiedziała, że był wyjątkowo pracowity: ze względu na realizację różnych projektów a także wskutek licznego uczestnictwa w konkursach i zawodach. W części oficjalnej uroczystości zaproszeni goście dziękowali za całoroczną pracę zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Obecna na uroczystości p. burmistrz wspomniała swoje dawne wakacje, które właśnie jako ówczesny dyrektor ZSOiZ w Czyżewie sama otwierała.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy również ks. Krzysztofa Szakiela, któremu młodzież podziękowała za prace duszpasterską i nauczanie religii w naszej szkole.

Zwieńczeniem części oficjalnej było wręczenie nagród najlepszym: w tym roku średnia powyżej 4,30 uzyskało 13 uczniów. 7 uczniów zostało zakwalifikowanych do Stypendium Burmistrza Czyżewa ( średnia ocen powyżej 4,80), natomiast 5 - do Stypendium Starosty Wysokomazowieckiego – średnia powyżej 5,00. Jeden uczeń został zgłoszony jako kandydat do Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Rafał Borowy z Technikum, średnia 5,27.

Wszyscy uczniowie otrzymali piękne albumy w podziękowaniu za ich sukcesy, które także przynoszą chlubę naszej szkole. Dodatkowe nagrody otrzymali Rafał Borowy oraz Mateusz Wawrzeńczuk. Sukcesy tych uczniów są imponujące:

Rafał Borowy – został laureatem XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Mateusz Wawrzeńczuk – został finalistą XLII OWiUR

Ponadto Mateusz został zwycięzcą etapu okręgowego Konkursu Szkolny Inkubator Przedsiębiorczości, organizowanego przez Federację Banków Spółdzielczych.

Podsumowanie roku było również okazją do wręczenia certyfikatów związanych z realizacją Projektu „Lepsze szanse na europejskim rynku pracy” ze środków Erasmus+. Uczniowie otrzymali m. in. Europassy, potwierdzające kwalifikacje i kompetencje nabyte w trakcie stażu w Grecji.

Na zakończenie uroczystości w dobry, prawdziwe wakacyjny humor wprawiła wszystkich część artystyczna.

Do zobaczenia po wakacjach!

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.