Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

niepodlegla logo czyzew 2018

W dniu 28 października obchodzony był zgodnie z kalendarzem szkolnym Dzień Patrona. Jest to dzień zajęć poświęconych mi. in. pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który od 2001 roku patronuje ZSOiZ w Czyżewie. Doniosłość tego dnia podkreślona jest strojem galowym uczniów.
Na wstępie dyrektor szkoły, p. Alicja Bańkowska, zwróciła się do zgromadzonej w auli szkolnej młodzieży, przypominając okoliczności nadania imienia szkole oraz genezę Dnia Patrona.

Nastąpiło również uroczyste podsumowanie Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły, przeprowadzonego wśród młodzieży klas pierwszych. Nagrody odebrali zwycięzcy:

  • I miejsce - Tomasz Biały
  • II miejsce - Łukasz z Bańkowska
  • III miejsce - Artur Milewski
  • IV miejsce -Aleksandra Sienicka
  • V miejsce - Mateusz Gołaszewski

Następnie uczniowie obejrzeli film dokumentalny związany z uroczystościami 1000 lecia chrztu Polski obchodzonymi w 1966 roku. Film ukazywał działania władz komunistycznych wymierzone w obchody religijne, w tym represje wobec uczestników uroczystości kościelnych.
Kolejnym punktem dnia była debata na temat "Książka czy e-book?", przygotowana przez p. D. Zdrojewskiego oraz p. M. Białą. Dwie grupy uczniów ścierały się, używając różnych argumentów, ostatecznie jednak problem pozostał nierozstrzygnięty.

Po pasjonującej dyskusji rozpoczął się tradycyjny konkurs "Omnibus". Reprezentanci wszystkich klas rywalizowali o nagrody i tytuł "Omnibusa" - ucznia o najrozleglejszej wiedzy. Konkurs przygotowany przez p. T. Wojno wyróżniał się oryginalną grafiką oraz ciekawym wykorzystaniem technologii komputerowej. Jedną z najpopularniejszych dziedzin wiedzy wszelakiej, wybieranej przez walczących uczniów, był dział "Nauczyciele", w którym należało rozpoznać nauczycieli szkoły na podstawie ich zdjęć z dzieciństwa.
Ostatecznie po zaciętej rywalizacji zwycięstwo przypadło Izabeli Choromańskiej z klasy II Technikum w Czyżewie. Dziewczyny górą, gratulujemy!

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.