Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

niepodlegla logo czyzew 2018

Aktywność uczniów Zespołu Szkół w Czyżewie nie ogranicza się jedynie do murów naszej szkoły. Dały temu dowód w piątek 21 października dziewczęta z klasy II LO podczas spotkania z grupą przedszkolaków (5 i 6-latkowie) w budynku Zespołu Szkół w Czyżewie.

Pierwszą część spotkania poprowadziła pani Małgorzata Biała, która zwróciła uwagę dzieci na sposoby zapobiegania chorobom w okresie jesienno – zimowym. Przedstawiła informacje na temat odpowiedniego odżywiania, ubierania i postępowania w tym okresie. Dzieci z wyraźnym zaciekawieniem przyjmowali prezentowane im wiadomości, zadając pytania związane z tematyką przygotowanych w tym celu materiałów.

O aktywne wypełnienie przedszkolakom pozostałego czasu zadbała młodzież z czyżewskiego liceum. W związku z włączeniem się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice przygotowały gry i zabawy związane z promocją czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci miały także możliwość wysłuchania nieznanych wierszy o różnych zwierzętach, po czym wzięły udział w przygotowanym przez starsze koleżanki konkursie polegającym na rozpoznawaniu rodzajów ssaków i ptaków poprzez odpowiedzi na rymowane zgadywanki.

Ważnym elementem spotkania było zwrócenie uwagi na spędzanie czasu w okresie choroby z wykorzystaniem książki. Biblioterapia (tzw. leczenie książką) pomaga w zapewnieniu odpowiedniej kondycji psychicznej chorego oraz wspiera proces powrotu do zdrowia osób w każdym wieku.

Zarówno część poświęcona zapobieganiu chorobom w okresie jesienno – zimowym jak i ta związana z promocją książki i czytania cieszyła się wśród przedszkolaków dużym zainteresowaniem. Z satysfakcją można było stwierdzić, iż takie spotkania spotykają się z ich żywą reakcją i zdecydowanie zostaną poczynione starania, aby w obecnym roku szkolnym zorganizować następne.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.