Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Andijo! Do widzenia Grecjo!

Powoli zbliża się czas powrotu do Polski pierwszej grupy młodzieży, która wyjechała do Grecji w związku z realizacją projektu „Lepsze szanse na europejskim rynku pracy”, realizowanego ze środków programu PO WER. 32 uczniom Technikum w Czyżewie podczas 2 tygodniowego pobytu w Leptokarii towarzyszyło 3 nauczycieli.

Program pobytu obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Ekscytująca była już sama podróż do odległej Grecji przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Na miejscu wszyscy zamieszkali w przepięknym hotelu „Poseidon Palace”, położonym nad samym brzegiem morza. To miejsce stało się ich domem na 2 tygodnie, ale także miejscem staży. Tutaj w hotelowej kuchni pracowali uczniowie uczący się zawodu kucharza. Ich zadaniem było obieranie, rozdrabnianie warzyw oraz przygotowywanie potraw. Mogli także uczyć się pracy kelnera w hotelowej restauracji. Informatycy tworzyli stronę www hotelu oraz prowadzili instalację sieci komputerowej. Agrobiznes wizytował plantacje oliwy, kiwi, poznał szkołę zawodową ale również pracował w szklarni nad rozsadą warzyw i kwiatów. Wolny czas młodzież wykorzystywała na zwiedzanie kraju oraz poznanie kultury greckiej. Czyżewiacy zwiedzili m. in. słynne Meteory: zawieszone na skałach klasztory, ale również odbyli rejs na wyspę Skiatos, słynącą ze złotych plaż. Pomimo tego że jeszcze nie ma sezonu wakacyjnego, nasze morsy zaliczyły również kąpiele w morzu. Jedną z atrakcji rejsu na wyspę była animacja prowadzona przez kapitana statku, który uczył wszystkich zorby ale także wspaniale rozbawił statek pełen młodzieży, wspólnie bawiącej się na pokładzie.

W drugim tygodniu pobytu przebieg praktyk monitorowała dyrektor szkoły, p. Alicja Bańkowska, sprawdzając warunki odbywania stażu oraz jego przebieg.

W poniedziałek, 16 kwietnia, młodzież uczestniczyła w tzw. wieczorze greckim.

Zespół folklorystyczny demonstrował pieśni i tańce ludowe typowe dla różnych dzielnic: od północy po południe Grecji. Nasi uczniowie nie pozostali nieczuli na skoczne dźwięki sirtaki czyli zorby i włączyli się w ogólną zabawę na grecką nutę.

W piątek, 20 kwietnia nasi uczniowie wyruszą w podróż powrotną do kraju. Wrócą pełni wrażeń i wspomnień, bogatsi o nowe umiejętności. A we wrześniu na staże pojedzie kolejna grupa uczniów z Czyżewa.

Więcej zdjęć

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.