Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Słowa ks. Jana Twardowskiego „to że jeśli nie wiesz dokąd iść sama cię droga poprowadzi …” były mottem pożegnania tegorocznych maturzystów ZSOiZ w Czyżewie. Tego dnia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum przyszli odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Towarzyszyli im w tym dniu zaproszeni goście, których serdecznie przywitała Pani Dyrektor Alicja Bańkowska. Następnie powitała Wicestarostę Powiatu Wysokomazowieckiego pana Leszka Gruchałę, członka Rady Powiatu Wysokomazowieckiego pana Jerzego Pakiełę, Burmistrza Czyżewa panią Annę Bogucką, Przewielebnego księdza proboszcza Eugeniusza Sochackiego, przewodniczącą Rady Rodziców panią Dorotę Śliwińską oraz nauczycieli, rodziców i uczniów.

W szczególny sposób i ze wzruszeniem po raz ostatni zostali przywołani do tablicy tegoroczni abiturienci. Wszyscy życzyli im sukcesów, połamania piór na maturze, dostania się na wymarzone studia, realizacji własnych przedsięwzięć i marzeń oraz udanych wakacji.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru młodszym uczniom nastąpiła przyjemna chwila nagradzania uczniów, którzy otrzymali książki i dyplomy za najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżniające zachowanie, za zaangażowanie na rzecz szkoły, za wybitne osiągnięcia sportowe, za aktywność artystyczną i społeczną. Maturzyści zaskoczyli nauczycieli występując w części artystycznej, w której przekazali swego rodzaju wierszowany dekalog postępowania w życiu.

„Więc zaczynamy wędrówkę wspaniałą, zdumieni,
że tak długo czekać trzeba
na piękność, co powinna być widzialna
i łatwa nawet dziecku.”

Wśród łez i wzruszeń odbyło się pożegnanie uczniów, którzy wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, by odebrać świadectwa ukończenia ZSOiZ w Czyżewie i wkroczyć w następny etap swego życia…

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.