Kalendarz

niepodlegla logo czyzew 2018

W dniu 8 czerwca uczniowie klasy I i II Technikum w Czyżewie uczący się zawodu technik agrobiznesu i oraz ich opiekunowie – p. Adam Świderski, p. Ludwik Zaremba oraz p. Agnieszka Piętka uczestniczyli w pokazie polowym zorganizowanym we wsi Ołdaki-Polonia przez firmę PRIMATOR Henryk Kraszewski z Czyżewa.

 

Podczas pokazu licznie zebrani uczestnicy mogli zapoznać się z budową i praktycznym zastosowanie maszyn i ciągników marki New Holland. My też z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy wykładów przedstawicieli firmy, którzy omówili budowę maszyn oraz ich możliwości wykorzystania w pracach polowych. Następnie oglądaliśmy kosiarki, przetrząsarki, zgrabiarki, prasy, owijarki oraz prasoowijarki na postoju oraz w czasie pracy. Jako pierwsi w Polsce mogliśmy też podczas pokazu polowego obejrzeć nowy ciągnik z serii T4S - New Holland T4.75S. Na koniec spotkania zostaliśmy poczęstowani smacznym posiłkiem. Zakurzeni, zmęczeni ale zadowoleni z tak ciekawej lekcji w terenie wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy firmie PRIMATOR za interesujące i kształcące zajęcia i czekamy na następny taki wyjazd.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.