29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

25 października 2016r. w I Liceum Ogólnoształcącym w Zambrowie został zorganizowany turniej piłki siatkowej dziewcząt pod patronatem Starosty Zambrowskiego. Do turnieju zostały zaproszone następujące zespoły:

1. ZSOiZ w Czyżewie
  2. ZSM w Łapach
  3. ZS 1 Zambrów
  4. I LO Zambrów

Turniej rozgrywany był na dużej hali sportowej gdzie bez problemów mecze odbywały się na dwóch boiskach. Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym" więc czekały nas trzy mecze. Imprezę uświetniały występy zespołu cheerleaderek.

Pierwszy mecz z reprezentacją gospodyń (I LO Zambrów) rozpoczął się wyrównaną walką i dość dużą ilością błędów z obu stron w odbiorze piłki. Niestety, pierwsze zawodniczki które poprawiły swoją grę były z drużyny przeciwnej i to w głównej mierze zdecydowało o naszej przegranej w pierwszym secie. Drugi set ponownie przez większą część był wyrównany lecz końcówka należała do gospodyń turnieju. Mecz zakończył się naszą porażką 0:2 (15:25 i 21:25).

Drugi mecz rozegraliśmy z Zespołem Szkół 1 w Zambrowie. W tym przypadku reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się dużo lepiej i wygrała mecz w dwóch krótkich setach 2:0 (25:13 i 25:9).

W trzecim meczu naprzeciwko naszej drużyny ustawiła się reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. Tutaj widać było bardzo wyraźnie braki w naszej grze. Mała skuteczność ataku, dość słaby odbiór i niebyt mocna i dokładna zagrywka spowodowały naszą wyraźną przegraną w pierwszym secie. Drugi set wyglądał już dużo lepiej, można było zaobserwować chwile dobrej gry w naszym wykonaniu. Jednak do zwycięstwa potrzebne nam były dłuższe okresy dobrej gry a nie tylko chwile. W rezultacie mecz przegraliśmy 0:2 (7:25 i 17:25).

Po podsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że ostatecznie zajeliśmy trzecie miejsce, a najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została Krystyna Garbowska.

Wkrótce rozpoczynają się rozgrywki ligowe i jeżeli mamy w nich odegrać znaczącą rolę musimy w kilku ważnych elementach gry poprawić swoją skuteczność.