Home

„Nowa jakość kształcenia zawodowego” to nazwa projektu, którego realizacja rusza 1 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Projekt o wartości 825 166, 25 PLN finansowany jest z RPOWP na lata 2014 – 2020, a jego realizacja przebiegać będzie w partnerstwie z Uniwersytetem w Białymstoku. Objęci nim zostaną uczniowie Technikum w Czyżewie oraz kadra dydaktyczna. Jego głównym celem jest wsparcie kształcenia zawodowego uczniów i nauczycieli Technikum w Czyżewie poprzez następujące działania:

  • kształcenie i rozwijanie kompetencji kluczowych związanych z zawodami, w jakich się uczą uczniowie
  • podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych przez uczniów
  • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
  • poradnictwo edukacyjno – zawodowe
  • staże zawodowe dla uczniów i nauczycieli
  • podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli
  • wyposażenie pracowni zawodowych

Co to oznacza dla uczniów? Od września ruszą zajęcia dodatkowe podnoszące umiejętności, np. z angielskiego, matematyki, ale także zajęcia wyrównawcze, które dedykowane są uczniom chcącym lepiej przygotować do egzaminów na poziomie podstawowym. Oprócz nich bezpłatnie przeprowadzone zostaną szkolenia i kursy dające dodatkowe kwalifikacje, wśród nich kursy na prawo jazdy różnych kategorii, kurs operatorów wózków widłowych i wiele innych. Uczniowie w zawodzie technik żywienia będą mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje barmańskie, kelnerskie, baristy oraz carvingu. Informatycy w ramach dodatkowych zajęć nauczą się obsługi programów m. in. Adobe Photoshop i Corel Draw. Przeprowadzony również zostanie dla nich certyfikowany kurs ECDL, potwierdzający kwalifikacje i umiejętności z zakresu m. in. użytkowania baz danych czy web editing. Technicy kształcący się w zawodzie agrobiznes zdobędą m. in. umiejętność obsługi kombajnów zbożowych. Kształcenie zawodowe realizowane będzie także poza szkołą: Targi Agrotech w Kielcach, laboratoria Politechniki Białostockiej, fabryka DELL w Łodzi czy Restauracja Moonsfera w Warszawie to niektóre z celów wyjazdów uczniów. Uczniowie będą również realizować staże zawodowe, za które otrzymają stypendium stażowe z pokryciem wszystkich kosztów organizacji miejsca stażu.

Znacznie wzbogaci się również baza dydaktyczna szkoły: zakupione zostaną nowe komputery do pracowni informatycznej, unowocześni się wyposażenie pracowni gastronomicznej oraz pracowni produkcji rolniczej.

Dwa lata realizacji projektu niewątpliwie ukształtują nową jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie – szkole z dwudziestoletnią tradycją kształcenia.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 styczeń 2018
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : 11 styczeń 2018
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Data : 22 styczeń 2018
23
Data : 23 styczeń 2018
24
Data : 24 styczeń 2018
25
Data : 25 styczeń 2018
26
Data : 26 styczeń 2018
28
Data : 28 styczeń 2018
29
Data : 29 styczeń 2018
30
Data : 30 styczeń 2018
31
Data : 31 styczeń 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.