Home

21 marca 2018 r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców

rekrutacja 2018/2019

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
Pracowite ferie

Pracowite ferie

W dniach 26 stycznia oraz 01 Read More
Studniówka 2018

Studniówka 2018

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, Read More
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna "OD SERCA DLA SERCA"

Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie Read More
Kolejna wizyta u przedszkolaków

Kolejna wizyta u przedszkolaków

Zima to okres zwiększonego ryzyka zachorowań Read More
Olimpiada Żywieniowa 2018

Olimpiada Żywieniowa 2018

...             Read More
Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

W piątek 29 grudnia 2017 r. Read More
Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas Read More

informacja o projekcie

Tytuł projektu: Nowa jakość kształcenia zawodowego Read More
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

„Nowa jakość kształcenia zawodowego” to nazwa projektu, którego realizacja rusza 1 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Projekt o wartości 825 166, 25 PLN finansowany jest z RPOWP na lata 2014 – 2020, a jego realizacja przebiegać będzie w partnerstwie z Uniwersytetem w Białymstoku. Objęci nim zostaną uczniowie Technikum w Czyżewie oraz kadra dydaktyczna. Jego głównym celem jest wsparcie kształcenia zawodowego uczniów i nauczycieli Technikum w Czyżewie poprzez następujące działania:

 • kształcenie i rozwijanie kompetencji kluczowych związanych z zawodami, w jakich się uczą uczniowie
 • podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych przez uczniów
 • zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
 • poradnictwo edukacyjno – zawodowe
 • staże zawodowe dla uczniów i nauczycieli
 • podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli
 • wyposażenie pracowni zawodowych

Co to oznacza dla uczniów? Od września ruszą zajęcia dodatkowe podnoszące umiejętności, np. z angielskiego, matematyki, ale także zajęcia wyrównawcze, które dedykowane są uczniom chcącym lepiej przygotować do egzaminów na poziomie podstawowym. Oprócz nich bezpłatnie przeprowadzone zostaną szkolenia i kursy dające dodatkowe kwalifikacje, wśród nich kursy na prawo jazdy różnych kategorii, kurs operatorów wózków widłowych i wiele innych. Uczniowie w zawodzie technik żywienia będą mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje barmańskie, kelnerskie, baristy oraz carvingu. Informatycy w ramach dodatkowych zajęć nauczą się obsługi programów m. in. Adobe Photoshop i Corel Draw. Przeprowadzony również zostanie dla nich certyfikowany kurs ECDL, potwierdzający kwalifikacje i umiejętności z zakresu m. in. użytkowania baz danych czy web editing. Technicy kształcący się w zawodzie agrobiznes zdobędą m. in. umiejętność obsługi kombajnów zbożowych. Kształcenie zawodowe realizowane będzie także poza szkołą: Targi Agrotech w Kielcach, laboratoria Politechniki Białostockiej, fabryka DELL w Łodzi czy Restauracja Moonsfera w Warszawie to niektóre z celów wyjazdów uczniów. Uczniowie będą również realizować staże zawodowe, za które otrzymają stypendium stażowe z pokryciem wszystkich kosztów organizacji miejsca stażu.

Znacznie wzbogaci się również baza dydaktyczna szkoły: zakupione zostaną nowe komputery do pracowni informatycznej, unowocześni się wyposażenie pracowni gastronomicznej oraz pracowni produkcji rolniczej.

Dwa lata realizacji projektu niewątpliwie ukształtują nową jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie – szkole z dwudziestoletnią tradycją kształcenia.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
Data : 29 marzec 2018
30
Data : 30 marzec 2018
31
Data : 31 marzec 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.