Home

2 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I i II Technikum w zawodzie technik informatyk Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie uczestniczyli w największych targach gamingowych GOOD GAME WARSAW i organizowanym po raz pierwszy w Polsce WARSAW COMIC CON. W podwarszawskim Nadarzynie na młodzież czekało wiele atrakcji poprzez możliwość udziału w najlepszym w Europie festiwalu popkultury. Było to prawdziwe święto dla fanów seriali, komiksów i gier komputerowych zorganizowane w jednym miejscu. Odbyły się tam spotkania z największymi gwiazdami kina i telewizji, autorami oraz rysownikami, a także liczne konkursy, warsztaty i koncerty.

Uczestnicy targów mogli przechadzać się po Wiosce Fantastyki i podziwiać swoich ulubionych bohaterów, oglądać wielkie roboty, smoki i statki kosmiczne. Gwarantowała im to Strefa Gwiazd, w której pojawiali się aktorzy z seriali takich, jak Gra o tron czy Wikingowie. Nasi uczniowie mieli więc niepowtarzalną okazję, by spotkać się oko w oko z ulubionymi aktorami, zadać pytanie i porozmawiać na dowolny temat.

Następną atrakcją był Festiwal Cosplay. Polegał on na przebraniu się za konkretną postać z gry, serialu, komiksu czy książki. Cosplay to nie tylko przebranie, to także odgrywanie scenek, które odwzorują charakter danej postaci.

Kolejną atrakcją była strefa gier bez prądu, w której uczestnicy mogli zagrać, zarówno w najnowsze, jak i klasyczne gry planszowe.

Najwięcej atrakcji przygotowano jednak dla wielbicieli e-sportu poprzez organizację profesjonalnego turnieju Counter - Strike Global Offensive z eliminacjami on-line, w których wzięło udział około 6 tysięcy graczy z całego kraju. Najważniejsze jednak było to, że każdy uczestnik mógł zagrać w swoją ulubioną grę. Po dniu pełnym atrakcji uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do Czyżewa.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 listopad 2017
2
Data : 2 listopad 2017
3
Data : 3 listopad 2017
4
5
6
7
8
9
11
Data : 11 listopad 2017
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.