Home

Dwunastoosobowa grupa uczniów ZSOiZ w Czyżewie dzień 1 czerwca spędziła bardzo aktywnie i pracowicie. Uczestniczyła bowiem w spotkaniu z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Nasza młodzież poprzez zaproszenie do współpracy, uatrakcyjniała to święto wspólnym dekorowaniem z dziećmi ze szkół powiatu wysokomazowieckiego, wcześniej upieczonych muffinek. Przeszło 400 sztuk wypieków powstało pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych: p. Małgorzaty Jaźwińskiej i p. Jerzego Tomkielskiego. Do malowania użyto lukru płynnego i plastycznego, który został zabarwiony barwnikami spożywczymi . Największą atrakcją było jednak wykonywanie pierwszych liter imion z lukru plastycznego, który zachowywał się jak plastelina. Dzieci więc zadawały pytanie, czy ta plastelina jest jadalna? Na twarzach najmłodszych pojawiało się miłe zaskoczenie co do przydatności do spożycia tego typu ozdoby. Do zdobienia muffinek wykorzystywano również różnego koloru posypki. Wszystkim pomysł ten bardzo się podobał, a smakowite muffinki w mig znikały w dziecięcych buziach. Wykonanie tego typu zadania tworzyło dla najmłodszych uczestników zabawy ambitne wyzwanie, sprostanie któremu dawało wiele satysfakcji. Opiekunem grupy uczniów była p. Małgorzata Jaźwińska. Pokaz umiejętności kulinarnych uczniów klasy II i III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, to jednocześnie promocja naszej szkoły.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 listopad 2017
2
Data : 2 listopad 2017
3
Data : 3 listopad 2017
4
5
6
7
8
9
11
Data : 11 listopad 2017
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.