Home

rekrutacja 2018/2019

Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Współpraca nawiązana z Gminnym Przedszkolem w Czyżewie zaowocowała kolejnym już spotkaniem z dziećmi. Tym razem miejscem, do którego udały się przedszkolaki była nasza szkoła, a temat zajęć dotyczył przedstawienia zasad zdrowego odżywiania, promocji czytelnictwa oraz prezentacji wyposażenia sal pracowni gastronomicznej i obsługi gości.

Przedszkolaki z grupy „Biedronki” podczas wizyty w bibliotece szkolnej dowiedzieli się w jaki sposób prawidłowo się odżywiać i jak najlepiej spędzać czas wolny, aby miało to odpowiedni wpływ na ich zdrowie. Informacje te przekazała pani Małgorzata Biała, która przeprowadziła pogadankę i zapoznała dzieci z tzw. „piramidą zdrowego żywienia”. Dopełnieniem przedstawienia omawianych zagadnień była film animowany przygotowany przez pana Dariusza Zdrojewskiego propagujący zdrowy styl życia („Zdrowe smaki”) oraz wiersz zaprezentowany przez jednego z naszych uczniów dotyczący odpowiedniego zachowania się przy stole.

Po części teoretycznej przeszedł czas na praktykę. W tej części (ale nie tylko) aktywny udział wzięli uczniowie z klasy II Tż, którzy przygotowali młodszym kolegom zdrowy poczęstunek, dzieląc się przy tym z nimi swoimi kulinarnymi umiejętnościami zdobytymi podczas nauki w szkole. Dzieci samodzielnie wykonywali „koreczki”, które później ze smakiem pałaszowali. Na deser, jako dopełnienie zdrowej diety, otrzymali uprzednio przygotowane jabłka.

Następnie przyszedł czas na zwiedzanie pracowni gastronomicznej, gdzie odbywało się pieczenie wielkanocnych mazurków. Przedszkolaki z wyraźnym zainteresowaniem oglądali sposoby wykonywania pachnących smakołyków, co daje nadzieję, iż w przyszłości może to oni będą uczyć się w pracowni nr 3 naszej szkoły. Ostatnim etapem wizyty w ZSOiZ w Czyżewie było oglądanie dekoracji stołów wielkanocnych przygotowanych przez naszych uczniów. Dzieci zwracały uwagę na różnorodność prezentacji oraz paletę barw i elementów ozdobnych widoczną na każdym stole.

Spotkanie z podopiecznymi Gminnego Przedszkola w Czyżewie minęło w bardzo sympatycznej i wesołej atmosferze. Podstawowym jednak zadaniem było przekazanie dzieciom ważnych treści w przystępnej formie, co według nas udało się znakomicie. Czekamy więc na kolejne odsłony zajęć z przedszkolakami.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
Data : 3 kwiecień 2018
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 kwiecień 2018
26
28
29
30
Data : 30 kwiecień 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.