Home

Najpopularniejsze artykuły

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Współpraca nawiązana z Gminnym Przedszkolem w Czyżewie zaowocowała kolejnym już spotkaniem z dziećmi. Tym razem miejscem, do którego udały się przedszkolaki była nasza szkoła, a temat zajęć dotyczył przedstawienia zasad zdrowego odżywiania, promocji czytelnictwa oraz prezentacji wyposażenia sal pracowni gastronomicznej i obsługi gości.

Przedszkolaki z grupy „Biedronki” podczas wizyty w bibliotece szkolnej dowiedzieli się w jaki sposób prawidłowo się odżywiać i jak najlepiej spędzać czas wolny, aby miało to odpowiedni wpływ na ich zdrowie. Informacje te przekazała pani Małgorzata Biała, która przeprowadziła pogadankę i zapoznała dzieci z tzw. „piramidą zdrowego żywienia”. Dopełnieniem przedstawienia omawianych zagadnień była film animowany przygotowany przez pana Dariusza Zdrojewskiego propagujący zdrowy styl życia („Zdrowe smaki”) oraz wiersz zaprezentowany przez jednego z naszych uczniów dotyczący odpowiedniego zachowania się przy stole.

Po części teoretycznej przeszedł czas na praktykę. W tej części (ale nie tylko) aktywny udział wzięli uczniowie z klasy II Tż, którzy przygotowali młodszym kolegom zdrowy poczęstunek, dzieląc się przy tym z nimi swoimi kulinarnymi umiejętnościami zdobytymi podczas nauki w szkole. Dzieci samodzielnie wykonywali „koreczki”, które później ze smakiem pałaszowali. Na deser, jako dopełnienie zdrowej diety, otrzymali uprzednio przygotowane jabłka.

Następnie przyszedł czas na zwiedzanie pracowni gastronomicznej, gdzie odbywało się pieczenie wielkanocnych mazurków. Przedszkolaki z wyraźnym zainteresowaniem oglądali sposoby wykonywania pachnących smakołyków, co daje nadzieję, iż w przyszłości może to oni będą uczyć się w pracowni nr 3 naszej szkoły. Ostatnim etapem wizyty w ZSOiZ w Czyżewie było oglądanie dekoracji stołów wielkanocnych przygotowanych przez naszych uczniów. Dzieci zwracały uwagę na różnorodność prezentacji oraz paletę barw i elementów ozdobnych widoczną na każdym stole.

Spotkanie z podopiecznymi Gminnego Przedszkola w Czyżewie minęło w bardzo sympatycznej i wesołej atmosferze. Podstawowym jednak zadaniem było przekazanie dzieciom ważnych treści w przystępnej formie, co według nas udało się znakomicie. Czekamy więc na kolejne odsłony zajęć z przedszkolakami.

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa dojazdowa

Drukuj

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.