Home

Ogłoszenie szkolenie na obsługę dronów w ZSOiZ w Czyżewie

Zapraszamy na całkowicie bezpłatne szkolenie "Systemy geoinformatyczne w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych" z wykorzystaniem dronów. Dwudniowe szkolenie w systemie weekendowym obejmuje teorię oraz ćwiczenia terenowe. Zajęcia odbędą się w ZSOiZ w Czyżewie. Potwierdzeniem nabytych kompetencji będą certyfikaty oraz zaświadczenia.

Kryteria:

  • zamieszkanie na terenie województwa podlaskiego
  • ukończone 18 lat
  • podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputera w systemie Windows
  • wykształcenie co najwyżej średnie i/lub wiek powyżej 50 roku życia

Zapisy do 21 lutego przyjmuje sekretariat ZSOiZ w Czyżewie tel. 86 27 55 100 lub p. Sławomir Kalupa

W dniu 09 września 2016 roku grupa młodzieży wraz z opiekunem Adamem Świderskim uczestniczyła w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Marsz jest uroczystością patriotyczna przypominającą wywózki na „Sybir”. Podczas tegorocznego marszu w szczególny sposób upamiętniano nauczycieli - zesłańców Sybiru. Według szacunków około 4 tysięcy nauczyciel polskich zostało podanych wywózkom.

Główną część uroczystości stanowił przemarsz ulicami Białegostoku, spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego, gdzie odprawiona została msza święta. Przy tym kościele znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka - jedyny w kraju taki pomnik oraz muzeum poświęcone zesłańcom. Marsz zakończyły wystąpienia gości i ekumeniczne modlitwy. Przy pomniku złożono kwiaty i zapalono znicze. Szczególnie wzruszającym momentem były spotkania sybiraków z córka Władysława Andersa. Widoczny był podczas tych spotkań szacunek, jakim jest otaczana córka „wybawcy” sybiraków Anna Maria Anders. Podczas marszu mogliśmy nawiązać rozmowy z sybirakami, które pozwoliły nam na lepsze poznanie tej tragicznej karty polskiej historii. Dzięki takim wyjazdom nasze pokolenie na pewno nie zapomni o sybirakach.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.