Home

rekrutacja 2018/2019

Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie ZSOiZ w Czyżewie uczestniczyli w IX edycji konkursu „My z Podlasia”, która odbyła się 22 marca 2018 r. w ZSG w Białymstoku. W konkursie można było wykazać się różnymi zdolnościami kulinarnymi. Uczniowie naszego Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych prezentowali się w następujących kategoriach:

  1. Recytacja poezji lub prozy autorów wywodzących się z Podlasia - swoje umiejętności prezentował Rafał Borowy z klasy III. Za recytację „Konopielki” Redlińskiego i wspaniały strój zdobył II miejsce.
  2. „Spiżarnia babuni” - oryginalny przepis kulinarny z Podlasia - prezentacja multimedialna lub „Gawęda przy stole” nawiązująca do tradycji kulinarnych Podlasia.

W tej kategorii uczennice klasy III: Magda Łuniewska i Katarzyna Zawistowska za potrawę, którą była zupa Popławskich i chleb babci Gieni, zdobyły również II miejsce. Zupa wyróżniała się warzywno – drobiowo - grzybowym smakiem, do konsumpcji której świetnie pasował chleb pieczony na prawdziwym zakwasie z dodatkiem dużej ilości ziarna z przewagą siemienia lnianego. Kolejnym sukcesem w tej samej kategorii jest wyróżnienie, które zdobyła Marta Dmochowska również z klasy III Technikum za potrawę: Ceburogi z czerwonym barszczem. Są to rogaliki pieczone z oryginalną konfiturą wykonaną z czerwonej cebuli, posypane czarnuszką.

Potrawy bardzo smakowały nie tylko jurorom, ale również zgromadzonej publiczności, gdyż miały one wyjątkowe i niepowtarzalne smaki, którymi można zachwycać się poznając kuchnię Podlasia. Jurorzy podsumowując konkurs dziękowali nauczycielom i młodzieży za wspaniałe przygotowanie i wysoki poziom konkursu.

Pomysł na prezentację i aranżację wnętrz do zdjęć oraz korektę receptur i produkcję potraw zaproponowała p. Małgorzata Jaźwińska - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, zaś do recytacji prozy przygotowała – nauczycielka języka polskiego p. Aneta Piotrowska; od strony technicznej wspomagał uczniów nauczyciel – bibliotekarz p. Dariusz Zdrojewski.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 223 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
Data : 3 kwiecień 2018
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 kwiecień 2018
26
28
29
30
Data : 30 kwiecień 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.