Home

rekrutacja 2018/2019

Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry zgodnie z potrzbami rynku pracy. Tylko współpraca szkoły z lokalnymi pracodawcami zapewnia właściwe przygotowywanie absolwentów do przyszłej pracy. W bieżącym roku szkolnym w ZSOiZ w Czyżewie realizowany jest projekt "Nowa jakość kształcenia zawodowego" o wartości blisko 900 000. Środki z tego projektu przeznaczone są również na wzmocnienie współpracy z otoczeniem gospodarczym szkoły. Zgodnie z jego założeniami uczniowe Technikum w Czyżewie otrzymają zróznicowane wsparcie z zakresu doradztwa zawodowego, w którym przewidziano ważne miejsce dla lokalnych przedsiębiorców. Zaplaowane bowiem zostały grupowe spotkania uczniów z pracodawcami z róznych branż. Zajęcia te będą miały na celu m. in. zapoznanie młodzieży z tzw. zawodami deficytowymi na lokalnym rynku pracy.

W dniu 14 marca w naszej szkole miały miejsce pierwsze zajęcia zawodoznawcze z planowanego cyklu. W związku z realizacją projektu gościliśmy przedsiębiorców z branży gastronomicznej z najbliższego otoczenia szkoły: p. Marzennę Dybowską z Restauracji "Arkadia" w Ciechanowcu, p. Ireneusz Dąbrowskiego z firmy MAKADO oraz p. A. Król z Restauracji "Złote Jabłko" w Czyżewie. Spotkanie prowadziła dyrektor szkoły - Alicja Bańkowska. Wzięli w nim udział uczniowie klas Technikum w Czyżewie uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz zaproszeni uczniowie Gimnazjum w Czyżewie i Gimnazjum w Rosochatem Kościelnem. Młodzież na wstępie poznała specyfikę kształcenia w zawodach gastronomicznych, m. in. kucharza i kelnera, w tym także predyspozycje dla tych zawodów. Następnie p. R. Fiedorczuk - doradca zawodowy - przedstawiła dane z instytucji badających rynek zatrudnienia w województwie podlaskim i w naszym powiecie, podkreślając jak uniwersalne i poszukiwane są zawody gastronomiczne. Prezentowane dane wskazywały jednoznacznie, że branża gastronomiczna jest gałęzią rozwijającą się bardzo prężnie, a co się z tym wiąże - poszukującą wykwalifikowanych kadr. Dzięki wykorzystaniu podczas prezentacji technologi IT młodzież mogła nauczyć się, gdzie i w jaki sposób wyszukiwać ofert pracy. Ukazane też zostały możliwości różnorakiego rozwoju zawodowego dzięki różnorodnym kursom i szkoleniom. W dalszej części spotkania zaproszeni przedsiębiorcy przedstawiali swoje firmy, omawiając ich specyfikę. Przy okazji zapoznali uczniów w wielkim skrócie z procesem zakładania własnego przedsiębiorstwa. Bardzo ciekawe okazały się informacje, w których goście przedstawili swoje drogi zawodowe. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się, że zawód gastronoma może zrodzić się z zainteresowań, a możliwości ich realizacji są bardzo szerokie: od amatorskiego "kucharzenia" po gotowanie profesjonalne, z kuchnią fusion włącznie.Tak więc niecodzienna lekcja doradztwa zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie przybliżyła uczniom nie tylko wiedzę o zawodach gastronomicznych, ale także zainspirowała ich do poszukiwań i odkrywania własnych pasji, które mogą zdeterminować drogę zawodową.

Przed nami jeszcze spotkania z przedsiębiorcami z branży rolniczej oraz informatycznej.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
Data : 3 kwiecień 2018
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 kwiecień 2018
26
28
29
30
Data : 30 kwiecień 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.