Home

21 marca 2018 r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców

rekrutacja 2018/2019

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
Pracowite ferie

Pracowite ferie

W dniach 26 stycznia oraz 01 Read More
Studniówka 2018

Studniówka 2018

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, Read More
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna "OD SERCA DLA SERCA"

Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie Read More
Kolejna wizyta u przedszkolaków

Kolejna wizyta u przedszkolaków

Zima to okres zwiększonego ryzyka zachorowań Read More
Olimpiada Żywieniowa 2018

Olimpiada Żywieniowa 2018

...             Read More
Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

W piątek 29 grudnia 2017 r. Read More
Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas Read More

informacja o projekcie

Tytuł projektu: Nowa jakość kształcenia zawodowego Read More
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole zadaniem niezwykle trudnym, ale jednocześnie ważnym. Można realizować je w różnorodny sposób – także na lekcjach historii. Najbardziej jednak wartościowe są zajęcia „wykraczające” poza szkolne schematy, wychodzące poza ściany klasy. Taką możliwość ma często młodzież naszej szkoły, którą staramy się nie tylko edukować, ale przede wszystkim wychowywać, także poprzez wyjazdy czy udziały w różnych uroczystościach. 26 i 27 lutego historia zawitała sama w ZSOiZ w Czyżewie. Niezwykłą okazją do poznania dziejów najnowszych Polski oraz niezwykłych postaci były dwie prelekcje, które zostały zorganizowane w ZSOiZ w Czyżewie. W poniedziałek gościliśmy w swoich murach Kajetana Rajskiego, który pomimo młodego wieku – student V roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim - może się poszczycić znacznym dorobkiem publicystycznym. Jako redaktor naczelny kwartalnika „Wyklęci” podczas swojego godzinnego wystąpienia przedstawił młodzieży historię podziemia niepodległościowego w Polsce. Młody prelegent wykazał się ogromną wiedzą historyczną, jest także autorem wielu publikacji oraz książek. Można powiedzieć, że „zaczarował” młodzież swobodą, z jaką opowiadał o trudnej przecież historii najnowszej Polski.

We wtorek 27 lutego odwiedzili naszą szkołę goście z Ostrowi Mazowieckiej: p. Zbigniew Banaszek, założyciel Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, oraz p. Dariusz Wardaszka, spokrewniony z rodziną rtm. Pileckiego. Na to spotkanie zaprosiliśmy również gimnazjalistów z Czyżewa i Rosochatego Kościelnego. Głównym celem prelekcji było przedstawienie rotmistrza Pileckiego nie tylko jako żołnierza, ale również jako ojca rodziny i gospodarza. Pan Wardaszka nawiązał bardzo dobry kontakt z młodzieżą, która z zainteresowaniem poznawała fakty z życia rotmistrza, jakich darmo szukać w opracowaniach. Nasz gość zaskoczył uczniów pięknym śpiewem, do którego dołączyli wszyscy uczestnicy spotkania, śpiewając „Balladę o rotmistrzu Pileckim”. Gorące oklaski nagrodziły prelekcję połączoną z nauką patriotycznego śpiewu.

Ten tydzień będzie obfitował w wydarzenia, których myślą przewodnią jest pamięć o bohaterach – wszak 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w którym nasza szkoła już od kilku lat aktywnie uczestniczy.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 218 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
Data : 29 marzec 2018
30
Data : 30 marzec 2018
31
Data : 31 marzec 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.