Home

rekrutacja 2018/2019

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

Słowa ks. Jana Twardowskiego „to że Read More
Carvingowe arcydzieła w ZSOiZ w Czyżewie

Carvingowe arcydzieła w ZSOiZ w Czyżewie

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego” obfituje Read More
Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Kurs baristyczny

Kurs baristyczny

W dniach 24 – 25 marca w Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole zadaniem niezwykle trudnym, ale jednocześnie ważnym. Można realizować je w różnorodny sposób – także na lekcjach historii. Najbardziej jednak wartościowe są zajęcia „wykraczające” poza szkolne schematy, wychodzące poza ściany klasy. Taką możliwość ma często młodzież naszej szkoły, którą staramy się nie tylko edukować, ale przede wszystkim wychowywać, także poprzez wyjazdy czy udziały w różnych uroczystościach. 26 i 27 lutego historia zawitała sama w ZSOiZ w Czyżewie. Niezwykłą okazją do poznania dziejów najnowszych Polski oraz niezwykłych postaci były dwie prelekcje, które zostały zorganizowane w ZSOiZ w Czyżewie. W poniedziałek gościliśmy w swoich murach Kajetana Rajskiego, który pomimo młodego wieku – student V roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim - może się poszczycić znacznym dorobkiem publicystycznym. Jako redaktor naczelny kwartalnika „Wyklęci” podczas swojego godzinnego wystąpienia przedstawił młodzieży historię podziemia niepodległościowego w Polsce. Młody prelegent wykazał się ogromną wiedzą historyczną, jest także autorem wielu publikacji oraz książek. Można powiedzieć, że „zaczarował” młodzież swobodą, z jaką opowiadał o trudnej przecież historii najnowszej Polski.

We wtorek 27 lutego odwiedzili naszą szkołę goście z Ostrowi Mazowieckiej: p. Zbigniew Banaszek, założyciel Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, oraz p. Dariusz Wardaszka, spokrewniony z rodziną rtm. Pileckiego. Na to spotkanie zaprosiliśmy również gimnazjalistów z Czyżewa i Rosochatego Kościelnego. Głównym celem prelekcji było przedstawienie rotmistrza Pileckiego nie tylko jako żołnierza, ale również jako ojca rodziny i gospodarza. Pan Wardaszka nawiązał bardzo dobry kontakt z młodzieżą, która z zainteresowaniem poznawała fakty z życia rotmistrza, jakich darmo szukać w opracowaniach. Nasz gość zaskoczył uczniów pięknym śpiewem, do którego dołączyli wszyscy uczestnicy spotkania, śpiewając „Balladę o rotmistrzu Pileckim”. Gorące oklaski nagrodziły prelekcję połączoną z nauką patriotycznego śpiewu.

Ten tydzień będzie obfitował w wydarzenia, których myślą przewodnią jest pamięć o bohaterach – wszak 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w którym nasza szkoła już od kilku lat aktywnie uczestniczy.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 279 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
Data : 4 maj 2018
5
Data : 5 maj 2018
6
Data : 6 maj 2018
7
Data : 7 maj 2018
8
Data : 8 maj 2018
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
31
Data : 31 maj 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.