Home

rekrutacja 2018/2019

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

Słowa ks. Jana Twardowskiego „to że Read More
Carvingowe arcydzieła w ZSOiZ w Czyżewie

Carvingowe arcydzieła w ZSOiZ w Czyżewie

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego” obfituje Read More
Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Kurs baristyczny

Kurs baristyczny

W dniach 24 – 25 marca w Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowane zostało coroczne spotkanie opłatkowe w ZSOiZ im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie.

15 grudnia uczniowie naszej szkoły spędzili dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uroczystość wigilii szkolnej poprzedziły spotkania opłatkowe zorganizowane w klasach. W pięknie udekorowanych salach uczniowie wspólnie z wychowawcami dzielili się opłatkiem i spożywali tradycyjne potrawy wigilijne. Później cała społeczność szkolna zebrała się w auli szkolnej, pachnącej żywą, ozdobioną przez uczniów choinką.

Po odczytaniu Ewangelii przez księdza wikarego Krzysztofa Sochackiego i poświęceniu opłatków przez proboszcza naszej parafii, księdza dziekana Eugeniusza Sochackiego przyszła kolej na życzenia. Jako pierwsza zabrała głos pani dyrektor Alicja Bańkowska, która podkreśliła rodzinny charakter tych świąt, przywołała refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia i przekazała wszystkim życzenia spokojnych i radosnych świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Przy dźwięku kolęd wszyscy uczniowie podzielili się opłatkiem z panią dyrektor, nauczycielami i zgromadzonymi gośćmi.

Następnym punktem naszej uroczystości był II Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd. W tym roku kontynuowaliśmy powstałą niedawno tradycję. Uczniowie wszystkich klas wcześniej wybrali i przygotowali klasyczne polskie kolędy i pastorałki. Dopingowani przez publiczność odśpiewali je wspólnie. Były świąteczne stroje i odpowiednia choreografia oraz różne aranżacje i ciekawe interpretacje. W czasie obrad dostojnej komisji konkursowej na żądanie publiczności wystąpił również poza konkursem zespół kolędników, który swoim występem udowodnił, że nauczyciele to jedna z najzdolniejszych grup zawodowych ;-)

W wyniku decyzji komisji konkursowej, której przewodniczącym był ksiądz proboszcz, pierwsze miejsce zajęła klasa III TŻ , która zaprezentowała się w pastorałce „Gore gwiazda Jezusowi”. Drugie miejsce zdobyła klasa III LO („Triumfy Króla Niebieskiego”), a trzecie klasa II Tiż („Oj maluśki, maluśki”). Na zakończenie uroczystości czekała nas jeszcze jedna niespodzianka - wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował uczniów słodkimi upominkami.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 346 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
Data : 4 maj 2018
5
Data : 5 maj 2018
6
Data : 6 maj 2018
7
Data : 7 maj 2018
8
Data : 8 maj 2018
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
31
Data : 31 maj 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.