Home

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowane zostało coroczne spotkanie opłatkowe w ZSOiZ im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie.

15 grudnia uczniowie naszej szkoły spędzili dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uroczystość wigilii szkolnej poprzedziły spotkania opłatkowe zorganizowane w klasach. W pięknie udekorowanych salach uczniowie wspólnie z wychowawcami dzielili się opłatkiem i spożywali tradycyjne potrawy wigilijne. Później cała społeczność szkolna zebrała się w auli szkolnej, pachnącej żywą, ozdobioną przez uczniów choinką.

Po odczytaniu Ewangelii przez księdza wikarego Krzysztofa Sochackiego i poświęceniu opłatków przez proboszcza naszej parafii, księdza dziekana Eugeniusza Sochackiego przyszła kolej na życzenia. Jako pierwsza zabrała głos pani dyrektor Alicja Bańkowska, która podkreśliła rodzinny charakter tych świąt, przywołała refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia i przekazała wszystkim życzenia spokojnych i radosnych świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Przy dźwięku kolęd wszyscy uczniowie podzielili się opłatkiem z panią dyrektor, nauczycielami i zgromadzonymi gośćmi.

Następnym punktem naszej uroczystości był II Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd. W tym roku kontynuowaliśmy powstałą niedawno tradycję. Uczniowie wszystkich klas wcześniej wybrali i przygotowali klasyczne polskie kolędy i pastorałki. Dopingowani przez publiczność odśpiewali je wspólnie. Były świąteczne stroje i odpowiednia choreografia oraz różne aranżacje i ciekawe interpretacje. W czasie obrad dostojnej komisji konkursowej na żądanie publiczności wystąpił również poza konkursem zespół kolędników, który swoim występem udowodnił, że nauczyciele to jedna z najzdolniejszych grup zawodowych ;-)

W wyniku decyzji komisji konkursowej, której przewodniczącym był ksiądz proboszcz, pierwsze miejsce zajęła klasa III TŻ , która zaprezentowała się w pastorałce „Gore gwiazda Jezusowi”. Drugie miejsce zdobyła klasa III LO („Triumfy Króla Niebieskiego”), a trzecie klasa II Tiż („Oj maluśki, maluśki”). Na zakończenie uroczystości czekała nas jeszcze jedna niespodzianka - wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował uczniów słodkimi upominkami.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 styczeń 2018
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : 11 styczeń 2018
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Data : 22 styczeń 2018
23
Data : 23 styczeń 2018
24
Data : 24 styczeń 2018
25
Data : 25 styczeń 2018
26
Data : 26 styczeń 2018
28
Data : 28 styczeń 2018
29
Data : 29 styczeń 2018
30
Data : 30 styczeń 2018
31
Data : 31 styczeń 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.