Home

21 marca 2018 r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców

rekrutacja 2018/2019

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
Pracowite ferie

Pracowite ferie

W dniach 26 stycznia oraz 01 Read More
Studniówka 2018

Studniówka 2018

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, Read More
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna "OD SERCA DLA SERCA"

Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie Read More
Kolejna wizyta u przedszkolaków

Kolejna wizyta u przedszkolaków

Zima to okres zwiększonego ryzyka zachorowań Read More
Olimpiada Żywieniowa 2018

Olimpiada Żywieniowa 2018

...             Read More
Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

W piątek 29 grudnia 2017 r. Read More
Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas Read More

informacja o projekcie

Tytuł projektu: Nowa jakość kształcenia zawodowego Read More
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami. W tej wyjątkowej atmosferze zorganizowane zostało coroczne spotkanie opłatkowe w ZSOiZ im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie.

15 grudnia uczniowie naszej szkoły spędzili dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uroczystość wigilii szkolnej poprzedziły spotkania opłatkowe zorganizowane w klasach. W pięknie udekorowanych salach uczniowie wspólnie z wychowawcami dzielili się opłatkiem i spożywali tradycyjne potrawy wigilijne. Później cała społeczność szkolna zebrała się w auli szkolnej, pachnącej żywą, ozdobioną przez uczniów choinką.

Po odczytaniu Ewangelii przez księdza wikarego Krzysztofa Sochackiego i poświęceniu opłatków przez proboszcza naszej parafii, księdza dziekana Eugeniusza Sochackiego przyszła kolej na życzenia. Jako pierwsza zabrała głos pani dyrektor Alicja Bańkowska, która podkreśliła rodzinny charakter tych świąt, przywołała refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia i przekazała wszystkim życzenia spokojnych i radosnych świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Przy dźwięku kolęd wszyscy uczniowie podzielili się opłatkiem z panią dyrektor, nauczycielami i zgromadzonymi gośćmi.

Następnym punktem naszej uroczystości był II Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd. W tym roku kontynuowaliśmy powstałą niedawno tradycję. Uczniowie wszystkich klas wcześniej wybrali i przygotowali klasyczne polskie kolędy i pastorałki. Dopingowani przez publiczność odśpiewali je wspólnie. Były świąteczne stroje i odpowiednia choreografia oraz różne aranżacje i ciekawe interpretacje. W czasie obrad dostojnej komisji konkursowej na żądanie publiczności wystąpił również poza konkursem zespół kolędników, który swoim występem udowodnił, że nauczyciele to jedna z najzdolniejszych grup zawodowych ;-)

W wyniku decyzji komisji konkursowej, której przewodniczącym był ksiądz proboszcz, pierwsze miejsce zajęła klasa III TŻ , która zaprezentowała się w pastorałce „Gore gwiazda Jezusowi”. Drugie miejsce zdobyła klasa III LO („Triumfy Króla Niebieskiego”), a trzecie klasa II Tiż („Oj maluśki, maluśki”). Na zakończenie uroczystości czekała nas jeszcze jedna niespodzianka - wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował uczniów słodkimi upominkami.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
Data : 29 marzec 2018
30
Data : 30 marzec 2018
31
Data : 31 marzec 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.