Home

21 marca 2018 r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców

rekrutacja 2018/2019

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
Pracowite ferie

Pracowite ferie

W dniach 26 stycznia oraz 01 Read More
Studniówka 2018

Studniówka 2018

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, Read More
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna "OD SERCA DLA SERCA"

Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie Read More
Kolejna wizyta u przedszkolaków

Kolejna wizyta u przedszkolaków

Zima to okres zwiększonego ryzyka zachorowań Read More
Olimpiada Żywieniowa 2018

Olimpiada Żywieniowa 2018

...             Read More
Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

W piątek 29 grudnia 2017 r. Read More
Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas Read More

informacja o projekcie

Tytuł projektu: Nowa jakość kształcenia zawodowego Read More
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie sprawuje opiekę na przekazanym szkole sztandarem Narodowych Sił Zbrojnych. Uczniowie szkoły, wyznaczeni do pocztu, reprezentują okręg czyżewski NSZ w obchodach świąt patriotycznych. Dzięki życzliwości Burmistrza Czyżewa, p. Anny Boguckiej, członkowie pocztu wyposażeni zostali w mundury, uszyte specjalnie dla nich, dzięki którym poczet prezentuje się niezwykle godnie. 7 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem Dariuszem Syrnickim – Sekretarzem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Łomża. Grupa rekonstrukcyjna, która mu towarzyszyła, pokazała jak wyglądały mundury polskich żołnierzy z formacji Narodowych Sił Zbrojnych a także uzbrojenie. Nasz gość barwnie opowiedział o losach członków AK i NSZ w latach 1939 – 1956. „Żołnierze wyklęci” musieli wówczas walczyć nie tylko z okupantem niemieckim, ale również stawić czoło NKWD i żołnierzom radzieckim po zakończeniu wojny. Szczególną ciekawość wzbudziła działalność Narodowych Sił Zbrojnych na naszych terenach. Uczniowie w ciekawy sposób zostali zapoznani z faktami, których nie znajdą w podręcznikach szkolnych: aktami odwetowymi na Niemcach i losami powojennymi żołnierzy podziemia niepodległościowego. Pokazane także zostały zdjęcia członków Narodowych Sił Zbrojnych pochodzących z Czyżewa i okolic oraz działających na naszym terenie. Dzięki takim spotkaniom historia jawi się nam nie jako nauka odległa i martwa – ukazała nam żywych ludzi, których stać było na bohaterstwo i poświęcenie dla Ojczyzny.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
Data : 29 marzec 2018
30
Data : 30 marzec 2018
31
Data : 31 marzec 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.