Home
Ogłoszenie
Dyrektor ZSOiZ w Czyżewie ogłasza
II Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd
W konkursie biorą udział wszystkie klasy Zespołu. Finał konkursu odbędzie się w auli szkolnej w dniu 15 grudnia, podczas ogólnoszkolnej Wigilii. Uwzględniane będą kolędy i pastorałki tylko polskie.
Na zwycięską klasę czeka nagroda

"Młoda krew ratuje życie" – to hasło towarzyszy ZSOiZ w Czyżewie od ponad dekady. Zmieniają się uczniowie: jedni kończą, inni rozpoczynają naukę w naszych murach, ale nie zmienia się zapał, aby pomagać innym i dzielić się tym, co najcenniejsze.

W dniu 28 listopada bieżącego roku odwiedziła szkołę średnią w Czyżewie ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku (Rejonowego Oddziału w Łomży). I tym razem młodzież i kadra nie zawiodła. Donacji poddało się około dwudziestu pełnoletnich uczniów naszej szkoły, niektórzy z nich nie pierwszy raz. W akcji wzięła także udział dyrektor szkoły, p. Alicja Bańkowska. Stosunkowo liczną grupę wśród uczniów stanowili nowicjusze. Każdy z nich musiał wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia, następnie poddać się badaniu lekarskiemu i dopiero po pozytywnej decyzji pani doktor można było oddać 450ml krwi. Kilka dni wcześniej zorganizowałam dla uczniów spotkanie, na którym podałam najważniejsze informacje dotyczące przygotowania się do zabiegu oraz zachowania po nim. Dzięki pomocy uczniów klasy III LO została również przygotowana gazetka o honorowym krwiodawstwie, a także ogłoszenia dotyczące terminu akcji, które pojawiły się w strategicznych miejscach Czyżewa i okolic. Dzięki nim do akcji dołączyły również osoby nie związane ze szkołą. Tegoroczni krwiodawcy oczywiście mogli liczyć na świeżo parzoną kawkę serwowaną przez najmłodsze uczennice naszej społeczności (dziewczyny z klasy I Ti).

Jako opiekun Szkolnego Klubu HDK pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanych w akcję oddawania krwi. BRAWO WY! ;-)

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 grudzień 2017
26
Data : 26 grudzień 2017
27
Data : 27 grudzień 2017
28
Data : 28 grudzień 2017
29
Data : 29 grudzień 2017
30
31

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.