Home

rekrutacja 2018/2019

Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

Słowa ks. Jana Twardowskiego „to że Read More
Carvingowe arcydzieła w ZSOiZ w Czyżewie

Carvingowe arcydzieła w ZSOiZ w Czyżewie

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego” obfituje Read More
Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Kurs baristyczny

Kurs baristyczny

W dniach 24 – 25 marca w Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Mówił prosto wielkie rzeczy
W lustrze prawdy
Odbijające rzeczywistość
Czyniąc znak krzyża
Ludziom obojętnym
Przywrócił wiarę
Prymas
Wielki człowiek

Stefan Kardynał Wyszyński od 28 października 1999 roku jest patronem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Jest on postacią, wokół której zbudowany jest cały system oddziaływań wychowawczych w szkole, zapisany w „Szkolnym programie wychowawczo – profilaktycznym” jako misja szkoły:
„Jesteśmy szkołą, która obierając sobie za Patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego każdego dnia dąży do przejęcia Jego ,,Dziedzictwa". Staramy się wcielać w życie wartości, którym był wierny Prymas Tysiąclecia. Właściwie rozumiemy i zapełniamy treścią takie słowa jak: wolność, godność, prawda, umiłowanie Ojczyzny.”

Zgodnie z tym zapisem szkoła włącza nauczanie Patrona w programy pracy wychowawczej a także propaguje dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia m. in. poprzez organizację Konkursu Historycznego „Epoka Prymasa Tysiąclecia”, którego XVI finał odbędzie się w lutym 2018 roku.

Społeczność naszej szkoły pamięta o swoim Patronie. Jedną z form upamiętnia Jego osoby jest organizacja "Dnia Patrona" w rocznicę uwolnienia Prymasa z internowania w 1956 roku. Tak było i w tym roku. Zgromadzona na auli szkolnej społeczność szkoły uczciła Wielkiego Polaka minutą ciszy a delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową. Następnie wśród uczniów klasy pierwszej ogłoszono wyniki konkursu poświęconego osobie Kardynała Wyszyńskiego. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Tomczuk z klasy I Ta.

Na koniec apelu obejrzeliśmy interesujący program artystyczny poświęcony Kardynałowi Wyszyńskiemu w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Uczniowie przybliżyli sylwetkę tego wielkiego Polaka, który kochał dzieci i młodzież; wiedział, że są oni fundamentem przyszłego narodu, dlatego często kierował do nich swoje listy czy kazania. Jakże aktualne są słowa Patrona ZSOiZ w Czyżewie, skierowane do młodych w Gnieźnie 1966 roku: „Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów. Będziecie mogli wtedy jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie, orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko...”

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
Data : 4 maj 2018
5
Data : 5 maj 2018
6
Data : 6 maj 2018
7
Data : 7 maj 2018
8
Data : 8 maj 2018
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
30
31
Data : 31 maj 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.