Home

21 marca 2018 r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców

rekrutacja 2018/2019

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
Pracowite ferie

Pracowite ferie

W dniach 26 stycznia oraz 01 Read More
Studniówka 2018

Studniówka 2018

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, Read More
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna "OD SERCA DLA SERCA"

Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie Read More
Kolejna wizyta u przedszkolaków

Kolejna wizyta u przedszkolaków

Zima to okres zwiększonego ryzyka zachorowań Read More
Olimpiada Żywieniowa 2018

Olimpiada Żywieniowa 2018

...             Read More
Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

W piątek 29 grudnia 2017 r. Read More
Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas Read More

informacja o projekcie

Tytuł projektu: Nowa jakość kształcenia zawodowego Read More
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Mówił prosto wielkie rzeczy
W lustrze prawdy
Odbijające rzeczywistość
Czyniąc znak krzyża
Ludziom obojętnym
Przywrócił wiarę
Prymas
Wielki człowiek

Stefan Kardynał Wyszyński od 28 października 1999 roku jest patronem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Jest on postacią, wokół której zbudowany jest cały system oddziaływań wychowawczych w szkole, zapisany w „Szkolnym programie wychowawczo – profilaktycznym” jako misja szkoły:
„Jesteśmy szkołą, która obierając sobie za Patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego każdego dnia dąży do przejęcia Jego ,,Dziedzictwa". Staramy się wcielać w życie wartości, którym był wierny Prymas Tysiąclecia. Właściwie rozumiemy i zapełniamy treścią takie słowa jak: wolność, godność, prawda, umiłowanie Ojczyzny.”

Zgodnie z tym zapisem szkoła włącza nauczanie Patrona w programy pracy wychowawczej a także propaguje dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia m. in. poprzez organizację Konkursu Historycznego „Epoka Prymasa Tysiąclecia”, którego XVI finał odbędzie się w lutym 2018 roku.

Społeczność naszej szkoły pamięta o swoim Patronie. Jedną z form upamiętnia Jego osoby jest organizacja "Dnia Patrona" w rocznicę uwolnienia Prymasa z internowania w 1956 roku. Tak było i w tym roku. Zgromadzona na auli szkolnej społeczność szkoły uczciła Wielkiego Polaka minutą ciszy a delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą pamiątkową. Następnie wśród uczniów klasy pierwszej ogłoszono wyniki konkursu poświęconego osobie Kardynała Wyszyńskiego. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Tomczuk z klasy I Ta.

Na koniec apelu obejrzeliśmy interesujący program artystyczny poświęcony Kardynałowi Wyszyńskiemu w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Uczniowie przybliżyli sylwetkę tego wielkiego Polaka, który kochał dzieci i młodzież; wiedział, że są oni fundamentem przyszłego narodu, dlatego często kierował do nich swoje listy czy kazania. Jakże aktualne są słowa Patrona ZSOiZ w Czyżewie, skierowane do młodych w Gnieźnie 1966 roku: „Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów. Będziecie mogli wtedy jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie, orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko...”

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 295 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
Data : 29 marzec 2018
30
Data : 30 marzec 2018
31
Data : 31 marzec 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.