Home

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Data : 13 październik 2017
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Data : 27 październik 2017
28
29
30
31

Aktualności

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

26 września 2017 roku grupa uczniów z klas Technikum, wraz z opiekunami, pojechała na wycieczkę do Ziołowego Zakątka w Korycinach. Wyjazd został przygotowany w ramach Rządowego programu „Bezpieczna+” realizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcą-cych i Zawodowych w Czyżewie. Celem wyjazdu była integracja uczniów z różnych klas oraz poznanie wyjątkowego miejsca w naszej Małej Ojczyźnie – Podlasiu, którym jest nie-wątpliwie Ziołowy Zakątek w Korycinach. Koryciny powitały nas słoneczną pogodą i atmos-ferą spokoju. Przeniesione z tradycyjnej wsi podlaskiej zabudowania wraz z architekturą ogrodową komponują się w sielski obrazek, jakby żywcem wyjęty z ksiąg „Pana Tadeusza”. Przepiękne, nasycone barwami jesieni krajobrazy i leniwie toczące się życie mają swój nie-odparty urok.

Uczniowie w czasie wyjazdu mieli okazję zapoznać się z historią ziołolecznictwa i tradycyj-nego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Uczestniczyli w warsztatach pt „Młody zielarz”, w czasie których mogli skomponować swoją własną mieszankę ziół. Dla uczniów uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wyjątkowo cenne były wiadomości dotyczące zastosowania ziół w gastronomi. Następnym punktem programu był spacer po ścieżkach edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. Młodzież nie tylko podziwiała piękno naszej roślinności, ale także poznawała jej prozdrowotne działanie. Po zwiedzaniu ogrodu botanicznego udaliśmy się na wspólny i bardzo tradycyjny obiad, w czasie którego zaserwowano nam rosół z kurek zielononóżek z makaronem i ręcznie lepione pierogi z róż-nymi farszami - w tym także z pokrzywy. Po chwili odpoczynku czekało nas jeszcze zwie-dzanie typowych podlaskich zabudowań gospodarskich ze zwierzętami i wizyta w sklepiku ziołowym „Dary Natury”. Zaopatrzeni w różne ziołowe specyfiki i syci wrażeń wróciliśmy do Czyżewa.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa dojazdowa

Drukuj

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.