Home

21 marca 2018 r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców

rekrutacja 2018/2019

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
Pracowite ferie

Pracowite ferie

W dniach 26 stycznia oraz 01 Read More
Studniówka 2018

Studniówka 2018

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, Read More
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna "OD SERCA DLA SERCA"

Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie Read More
Kolejna wizyta u przedszkolaków

Kolejna wizyta u przedszkolaków

Zima to okres zwiększonego ryzyka zachorowań Read More
Olimpiada Żywieniowa 2018

Olimpiada Żywieniowa 2018

...             Read More
Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

W piątek 29 grudnia 2017 r. Read More
Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas Read More

informacja o projekcie

Tytuł projektu: Nowa jakość kształcenia zawodowego Read More
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

26 września 2017 roku grupa uczniów z klas Technikum, wraz z opiekunami, pojechała na wycieczkę do Ziołowego Zakątka w Korycinach. Wyjazd został przygotowany w ramach Rządowego programu „Bezpieczna+” realizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcą-cych i Zawodowych w Czyżewie. Celem wyjazdu była integracja uczniów z różnych klas oraz poznanie wyjątkowego miejsca w naszej Małej Ojczyźnie – Podlasiu, którym jest nie-wątpliwie Ziołowy Zakątek w Korycinach. Koryciny powitały nas słoneczną pogodą i atmos-ferą spokoju. Przeniesione z tradycyjnej wsi podlaskiej zabudowania wraz z architekturą ogrodową komponują się w sielski obrazek, jakby żywcem wyjęty z ksiąg „Pana Tadeusza”. Przepiękne, nasycone barwami jesieni krajobrazy i leniwie toczące się życie mają swój nie-odparty urok.

Uczniowie w czasie wyjazdu mieli okazję zapoznać się z historią ziołolecznictwa i tradycyj-nego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Uczestniczyli w warsztatach pt „Młody zielarz”, w czasie których mogli skomponować swoją własną mieszankę ziół. Dla uczniów uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wyjątkowo cenne były wiadomości dotyczące zastosowania ziół w gastronomi. Następnym punktem programu był spacer po ścieżkach edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. Młodzież nie tylko podziwiała piękno naszej roślinności, ale także poznawała jej prozdrowotne działanie. Po zwiedzaniu ogrodu botanicznego udaliśmy się na wspólny i bardzo tradycyjny obiad, w czasie którego zaserwowano nam rosół z kurek zielononóżek z makaronem i ręcznie lepione pierogi z róż-nymi farszami - w tym także z pokrzywy. Po chwili odpoczynku czekało nas jeszcze zwie-dzanie typowych podlaskich zabudowań gospodarskich ze zwierzętami i wizyta w sklepiku ziołowym „Dary Natury”. Zaopatrzeni w różne ziołowe specyfiki i syci wrażeń wróciliśmy do Czyżewa.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 355 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
Data : 29 marzec 2018
30
Data : 30 marzec 2018
31
Data : 31 marzec 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.