Home

Ogłoszenie szkolenie na obsługę dronów w ZSOiZ w Czyżewie

Zapraszamy na całkowicie bezpłatne szkolenie "Systemy geoinformatyczne w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych" z wykorzystaniem dronów. Dwudniowe szkolenie w systemie weekendowym obejmuje teorię oraz ćwiczenia terenowe. Zajęcia odbędą się w ZSOiZ w Czyżewie. Potwierdzeniem nabytych kompetencji będą certyfikaty oraz zaświadczenia.

Kryteria:

  • zamieszkanie na terenie województwa podlaskiego
  • ukończone 18 lat
  • podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputera w systemie Windows
  • wykształcenie co najwyżej średnie i/lub wiek powyżej 50 roku życia

Zapisy do 21 lutego przyjmuje sekretariat ZSOiZ w Czyżewie tel. 86 27 55 100 lub p. Sławomir Kalupa

„Bezpieczni w szkole? – TAK!” – to tytuł projektu realizowanego w ZSOiZ w Czyżewie od września tego roku szkolnego w ramach Rządowego programu Bezpieczna+. Zbliża się koniec realizacji wielu ciekawych zadań, które zaktywizowały całą społeczność szkolną wokół realizacji zadań związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Podejmowano np. działania służące kształtowaniu umiejętności społecznych i więzi interpersonalnych. Służyły temu wycieczki organizowane dla uczniów: szlakiem Patrona szkoły - kardynała Stefana Wyszyńskiego - oraz turystyczno – krajoznawcza zapoznająca z pięknem naszej Ziemi Podlaskiej. We wszystkich klasach przeprowadzone również zostały warsztaty umiejętności społecznych, które uczyły m. in. zachowań asertywnych oraz umiejętności mediacyjnych.

Wszystkie działania przebiegały we współpracy ze służbami powołanymi do zapewnienia bezpieczeństwa, w tym z policją oraz strażą pożarną. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzili z uczniami spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Z kolei z pomocą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzone zostały szkolenia: przeciwpożarowe oraz z zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Strażacy przeprowadzili również próbną ewakuacje uczniów i pracowników. Dzięki projektowym środkom finansowym dokonano zakupu fantomu i mikrofonu nagłownego niezbędnego do przeprowadzania tych zadań.

Uczniowie w zawodzie technik agrobiznesu zostali przeszkoleni przez przedstawicieli KRUS i PIP z zasad BHP w gospodarstwie rolnym. W celu dokonania oceny efektywności działań wśród wszystkich uczniów przeprowadzono konkursy z nagrodami na temat BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz na stronę www z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Projekt był z założenia kompleksowy, obejmując swym zasięgiem wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Rada pedagogiczna i rodzice uczestniczyli także w szkoleniach na temat respektowania norm i komunikacji z młodzieżą.

Podsumowując działania można jedno stwierdzić z pewnością: środki z programu Bezpieczna+ nie tylko uatrakcyjniły zajęcia szkolne, lecz również sprawiły, że w szkole wszyscy czujemy się bezpieczniej.

bezpieczna01

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.