Home

rekrutacja 2018/2019

Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

„Bezpieczni w szkole? – TAK!” – to tytuł projektu realizowanego w ZSOiZ w Czyżewie od września tego roku szkolnego w ramach Rządowego programu Bezpieczna+. Zbliża się koniec realizacji wielu ciekawych zadań, które zaktywizowały całą społeczność szkolną wokół realizacji zadań związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Podejmowano np. działania służące kształtowaniu umiejętności społecznych i więzi interpersonalnych. Służyły temu wycieczki organizowane dla uczniów: szlakiem Patrona szkoły - kardynała Stefana Wyszyńskiego - oraz turystyczno – krajoznawcza zapoznająca z pięknem naszej Ziemi Podlaskiej. We wszystkich klasach przeprowadzone również zostały warsztaty umiejętności społecznych, które uczyły m. in. zachowań asertywnych oraz umiejętności mediacyjnych.

Wszystkie działania przebiegały we współpracy ze służbami powołanymi do zapewnienia bezpieczeństwa, w tym z policją oraz strażą pożarną. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzili z uczniami spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Z kolei z pomocą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzone zostały szkolenia: przeciwpożarowe oraz z zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Strażacy przeprowadzili również próbną ewakuacje uczniów i pracowników. Dzięki projektowym środkom finansowym dokonano zakupu fantomu i mikrofonu nagłownego niezbędnego do przeprowadzania tych zadań.

Uczniowie w zawodzie technik agrobiznesu zostali przeszkoleni przez przedstawicieli KRUS i PIP z zasad BHP w gospodarstwie rolnym. W celu dokonania oceny efektywności działań wśród wszystkich uczniów przeprowadzono konkursy z nagrodami na temat BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz na stronę www z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Projekt był z założenia kompleksowy, obejmując swym zasięgiem wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Rada pedagogiczna i rodzice uczestniczyli także w szkoleniach na temat respektowania norm i komunikacji z młodzieżą.

Podsumowując działania można jedno stwierdzić z pewnością: środki z programu Bezpieczna+ nie tylko uatrakcyjniły zajęcia szkolne, lecz również sprawiły, że w szkole wszyscy czujemy się bezpieczniej.

bezpieczna01

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
Data : 3 kwiecień 2018
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 kwiecień 2018
26
28
29
30
Data : 30 kwiecień 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.