Home
Ogłoszenie
Dyrektor ZSOiZ w Czyżewie ogłasza
II Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd
W konkursie biorą udział wszystkie klasy Zespołu. Finał konkursu odbędzie się w auli szkolnej w dniu 15 grudnia, podczas ogólnoszkolnej Wigilii. Uwzględniane będą kolędy i pastorałki tylko polskie.
Na zwycięską klasę czeka nagroda

„Bezpieczni w szkole? – TAK!” – to tytuł projektu realizowanego w ZSOiZ w Czyżewie od września tego roku szkolnego w ramach Rządowego programu Bezpieczna+. Zbliża się koniec realizacji wielu ciekawych zadań, które zaktywizowały całą społeczność szkolną wokół realizacji zadań związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Podejmowano np. działania służące kształtowaniu umiejętności społecznych i więzi interpersonalnych. Służyły temu wycieczki organizowane dla uczniów: szlakiem Patrona szkoły - kardynała Stefana Wyszyńskiego - oraz turystyczno – krajoznawcza zapoznająca z pięknem naszej Ziemi Podlaskiej. We wszystkich klasach przeprowadzone również zostały warsztaty umiejętności społecznych, które uczyły m. in. zachowań asertywnych oraz umiejętności mediacyjnych.

Wszystkie działania przebiegały we współpracy ze służbami powołanymi do zapewnienia bezpieczeństwa, w tym z policją oraz strażą pożarną. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzili z uczniami spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Z kolei z pomocą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadzone zostały szkolenia: przeciwpożarowe oraz z zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Strażacy przeprowadzili również próbną ewakuacje uczniów i pracowników. Dzięki projektowym środkom finansowym dokonano zakupu fantomu i mikrofonu nagłownego niezbędnego do przeprowadzania tych zadań.

Uczniowie w zawodzie technik agrobiznesu zostali przeszkoleni przez przedstawicieli KRUS i PIP z zasad BHP w gospodarstwie rolnym. W celu dokonania oceny efektywności działań wśród wszystkich uczniów przeprowadzono konkursy z nagrodami na temat BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz na stronę www z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Projekt był z założenia kompleksowy, obejmując swym zasięgiem wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Rada pedagogiczna i rodzice uczestniczyli także w szkoleniach na temat respektowania norm i komunikacji z młodzieżą.

Podsumowując działania można jedno stwierdzić z pewnością: środki z programu Bezpieczna+ nie tylko uatrakcyjniły zajęcia szkolne, lecz również sprawiły, że w szkole wszyscy czujemy się bezpieczniej.

bezpieczna01

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 grudzień 2017
26
Data : 26 grudzień 2017
27
Data : 27 grudzień 2017
28
Data : 28 grudzień 2017
29
Data : 29 grudzień 2017
30
31

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.