Home
Ogłoszenie
Dyrektor ZSOiZ w Czyżewie ogłasza
II Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd
W konkursie biorą udział wszystkie klasy Zespołu. Finał konkursu odbędzie się w auli szkolnej w dniu 15 grudnia, podczas ogólnoszkolnej Wigilii. Uwzględniane będą kolędy i pastorałki tylko polskie.
Na zwycięską klasę czeka nagroda
Technik agrobiznesu

Bardzo ciekawy i obecnie niezwykle aktualny program nauczania łączy cztery podstawowe zagadnienia rolnictwa, jakimi są: produkcja, zagadnienia ekonomiczno-prawne, ekologia i fundusze unijne. W czasie nauki w naszej szkole poznasz produkcję rolniczą (roślinną i zwierzęcą), nauczysz się wyboru właściwej z nich przez pryzmat opłacalności ekonomicznej i uwarunkowań prawnych. Będziesz umiał wypełniać podstawowe dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i uzyskiwaniem dopłat do tej produkcji z funduszy Unijnych.

Zajęcia zawodowe
Kształcenie zawodowe obejmuje między innymi przedmioty: technika rolnicza, działalność gospodarcza w agrobiznesie, pracownia ekonomiczno - biznesowa

Perspektywa
Zdobycie zawodu pozwala absolwentowi kontynuowanie nauki w ramach studiów licencjackich lub magisterskich na uczelniach ekonomicznych, rolniczych lub innych, albo do podjęcia pracy w:

  • przedsiębiorstwach przetwórstwa rolno-spożywczego
  • firmach handlowych
  • urzędach administracji samorządowej

Tytuł zawodowy Technik agrobiznesu daje pełne kwalifikacje rolnicze. Technik agrobiznesu posiada umiejętności, które umożliwią mu podjęcie działalności na własny rachunek np. prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego albo agroturystycznego lub organizowania wypoczynku ekoturystycznego dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich z kraju i zagranicy. Technik samodzielnie może prowadzić własną produkcję gospodarczą, ubiegać się o fundusze strukturalne UE, podejmować prace w instytucjach związanych z rolnictwem.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 grudzień 2017
26
Data : 26 grudzień 2017
27
Data : 27 grudzień 2017
28
Data : 28 grudzień 2017
29
Data : 29 grudzień 2017
30
31

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.