Home

rekrutacja 2018/2019

Praktyki w Gecji

Praktyki w Gecji

Andijo! Do widzenia Grecjo! Powoli zbliża Read More
II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

II Liga Siatkówki Chłopców - 5 termin

5 kwietnia 2018r. rozegrana została V Read More
III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

III Liga Futsal Chłopców - 4 termin

28 marca 2018r.w ZSOiZ w Czyżewie Read More
Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej

Od 2007 roku i deklaracji parlamentu Read More
Konkurs

Konkurs "My z Podlasia"

Jak na prawdziwych Podlasian przystało, uczniowie Read More
Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pożegnanie bohaterów 1920 r.

Pod koniec listopada 2017 roku członkowie Read More
Koło Fortuny - udział w programie

Koło Fortuny - udział w programie

W środę 15 marca 2018 roku Read More
Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Nowy wizerunek reprezentacji Futsalu w ZSOiZ w Czyżewie

Sport to szczególnie dla młodych ludzi Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

W dniu 20 marca 2017 r. w ZSOiZ w Czyżewie przeprowadzona została lekcja otwarta na temat: Technologia produkcji i ekspedycji potraw kuchni włoskiej. Głównym celem zajęć było zapoznanie uczniów Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z doborem surowców oraz etapami produkcji potraw włoskich, jak również przedstawienie doświadczeń zawodowych pozostałym nauczycielom szkoły.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II, spośród których 9 osób wróciło 5 marca z miesięcznego stażu w zakładach gastronomicznych na Sycylii finansowanego ze środków projektu Erasmus +. Lekcje prowadziła p. Małgorzata Jaźwińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych, która opiekowała się młodzieżą podczas pobytu. Na początku lekcji nauczycielka przedstawiła zwyczaje żywieniowe Włochów, wykorzystując prezentację multimedialną, powstałą ze zdjęć wykonanych podczas staży uczniów na Sycylii. Uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych i przeżyciach osobistych, oceniając oryginalne smaki włoskich dań jako konsumenci.

Następnie uczniowie przeszli do pracowni gastronomicznej, gdzie podzieleni na grupy mieli za zadanie przygotować określone potrawy. Praca odbywała się w czterech zespołach, których liderami był uczniowie uczestniczący w projekcie Erasmus +. Karol Piekutowski, który pracował w restauracji „U FUNU” był liderem grupy, której zadanie polegało na przygotowaniu włoskiej pizzy z wielką wprawą formował placek z ciasta drożdżowego, a pozostali uczniowie przygotowywali farsz z m.in. bakłażana i cukinii. Innym daniem typowym dla Sycylii, wykonywanym przez uczniów, był makaron z krewetkami. Liderka tej grupy, Magda Łuniewska, która również pracowała w restauracji „U FUNU”, pokazywała kolegom, jak prawidłowo dokonać obróbki wstępnej krewetek, a potem podsmażała je z czosnkiem w białym winie. Słynną sycylijską zakąskę arancini w dwóch wersjach: z ragout wołowym i nutellą przygotowywała grupa, której przewodził Rafał Borowy, również stażysta w restauracji „U FUNU”. Ta ciekawa potrawa to specjalnie spreparowana kula z ryżu z wypełnieniem – mięsnym lub słodkim, panierowana i smażona w głębokim tłuszczu. Inną typowo sycylijską zakąską są cebulki zapiekane w boczku, które przygotowywała grupa pod przewodnictwem Kasi Zawistowskiej, pracującej w restauracji „LA GALLERIA”. Sycylijski przysmak pane fritto, czyli paluszki z ciasta drożdżowego smażone w głębokim tłuszczu, wykonała Marta Dmochowska.

Sporządzone potrawy zostały zaprezentowane w pracowni obsługi gości. Uczniowie nakryli stół, przygotowali odpowiednią zastawę oraz dodatki dekoracyjne. Na koniec dokonano oceny organoleptycznej i podsumowano wykonane zadania. Zauważono i doceniono duże zaangażowanie uczniów przy sporządzaniu określonych potraw. Młodzież, która nie odbywała stażu we Włoszech, dzięki tej lekcji zyskała umiejętność produkcji wybranych potraw sycylijskich. Wyjazd do Włoch to dla uczniów nie tylko nauka tworzenia nowych potraw, to również poznanie wykorzystywanych surowców, przypraw, poznanie kultury innego kraju a także zmiana klimatu. Młodzież zdobyła również inne umiejętności, takie jak: praca w grupie, odpowiedzialność za grupę rówieśników, samodzielność, punktualność, umiejętność spędzania wolnego czasu, nauka języka włoskiego, przełamanie bariery mówienia w języku angielskim, sprawna komunikacja, radzenie sobie w sytuacja problemowych i inne. Jest to również dobra promocja naszej szkoły i zawodu.

Zajęcia zakończyły się smacznie i przyjemnie oraz poważnie, o czym świadczy poniższe motto: „Tylko jedząc doskonałe potrawy, jesteś w stanie takie przygotować”

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
Data : 3 kwiecień 2018
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 kwiecień 2018
26
28
29
30
Data : 30 kwiecień 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.