Home
Ogłoszenie
Dyrektor ZSOiZ w Czyżewie ogłasza
II Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd
W konkursie biorą udział wszystkie klasy Zespołu. Finał konkursu odbędzie się w auli szkolnej w dniu 15 grudnia, podczas ogólnoszkolnej Wigilii. Uwzględniane będą kolędy i pastorałki tylko polskie.
Na zwycięską klasę czeka nagroda

ErasmusPlus

Trwa realizacja projektu ”ZSOiZ w Czyżewie ku zjednoczonej Europie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus+. Według jego założeń w latach 2015 – 2017 na staże do Włoch wyjadą uczniowie technikum uczący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk oraz t. agrobiznesu, łącznie 34 uczniów. Staże trwają 1 miesiąc i stwarzają możliwość poznania specyfiki zawodów w rzeczywistych warunkach pracy. Są również okazją do poznania kultury innych narodów, w tym bogatej kultury Sycylii, dokąd udają się uczniowie. W ubiegłym roku grupa 13 uczniów przebywała niemal cały marzec w pięknym nadmorskim miasteczku Barcellona Pozzo di Gotto. Miasteczko to zauroczyło stażystów swoimi zabytkami, ale także piękną lokalizacją: z okien swoich apartamentów mieli widok na wulkan Etna oraz nadmorskie plaże. Teraz do wyjazdu szykuje się 21 osobowa grupa uczniów pod opieką p. Małgorzaty Jaźwińskiej. Tym razem jadą, a właściwie lecą do pięknej Barcellony „żywieniowcy”, których czeka m. in. poznanie kuchni sycylijskiej. Uczniowie mają także bogaty program kulturowy. M. in. dzięki wycieczkom do przepięknych, starożytnych miejsc, takich jak Taormina wzbogacą swoją wiedzę historyczną. W projekcie bierze także udział 10 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy w ramach job shadowing poznają m. in. specyfikę szkolnictwa zawodowego we Włoszech.

Staże w programie Erasmus+ to ogromna możliwość przybliżenia zjednoczonej Europy uczniom, ale także niezapomniana przygoda, dzięki której nauka zawodu staje się atrakcyjniejsza,  a młodzież uczy się samodzielności w nowym środowisku. Dzięki temu na pewno uczniowie ZSOiZ w Czyżewie łatwiej odnajdą się w dorosłym życiu.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Data : 25 grudzień 2017
26
Data : 26 grudzień 2017
27
Data : 27 grudzień 2017
28
Data : 28 grudzień 2017
29
Data : 29 grudzień 2017
30
31

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.