Home

21 marca 2018 r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie rodziców

rekrutacja 2018/2019

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZSOiZ w Czyżewie

Jednym z nadrzędnych celów kształcenia zawodowego Read More
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Read More
Historia - inaczej

Historia - inaczej

Edukacja patriotyczna jest spoczywającym na szkole Read More
III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

III Miejska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego nasza szkoła debiutowała na Read More
Pokaz szkolenia psów

Pokaz szkolenia psów

Z inicjatywy asp. sztabowego Krzysztofa Śliwińskiego, Read More
Pracowite ferie

Pracowite ferie

W dniach 26 stycznia oraz 01 Read More
Studniówka 2018

Studniówka 2018

„Bo coś w szaleństwach jest młodości, Read More
Akcja charytatywna

Akcja charytatywna "OD SERCA DLA SERCA"

Dnia 18 stycznia 2018 r. uczniowie Read More
Kolejna wizyta u przedszkolaków

Kolejna wizyta u przedszkolaków

Zima to okres zwiększonego ryzyka zachorowań Read More
Olimpiada Żywieniowa 2018

Olimpiada Żywieniowa 2018

...             Read More
Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

Odwiedziny w mazowieckim szpitalu

W piątek 29 grudnia 2017 r. Read More
Wigilia szkolna

Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas Read More

informacja o projekcie

Tytuł projektu: Nowa jakość kształcenia zawodowego Read More
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Już od dekady Zespół Szkół Ogólnokształcących Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

ErasmusPlus

Trwa realizacja projektu ”ZSOiZ w Czyżewie ku zjednoczonej Europie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus+. Według jego założeń w latach 2015 – 2017 na staże do Włoch wyjadą uczniowie technikum uczący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk oraz t. agrobiznesu, łącznie 34 uczniów. Staże trwają 1 miesiąc i stwarzają możliwość poznania specyfiki zawodów w rzeczywistych warunkach pracy. Są również okazją do poznania kultury innych narodów, w tym bogatej kultury Sycylii, dokąd udają się uczniowie. W ubiegłym roku grupa 13 uczniów przebywała niemal cały marzec w pięknym nadmorskim miasteczku Barcellona Pozzo di Gotto. Miasteczko to zauroczyło stażystów swoimi zabytkami, ale także piękną lokalizacją: z okien swoich apartamentów mieli widok na wulkan Etna oraz nadmorskie plaże. Teraz do wyjazdu szykuje się 21 osobowa grupa uczniów pod opieką p. Małgorzaty Jaźwińskiej. Tym razem jadą, a właściwie lecą do pięknej Barcellony „żywieniowcy”, których czeka m. in. poznanie kuchni sycylijskiej. Uczniowie mają także bogaty program kulturowy. M. in. dzięki wycieczkom do przepięknych, starożytnych miejsc, takich jak Taormina wzbogacą swoją wiedzę historyczną. W projekcie bierze także udział 10 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy w ramach job shadowing poznają m. in. specyfikę szkolnictwa zawodowego we Włoszech.

Staże w programie Erasmus+ to ogromna możliwość przybliżenia zjednoczonej Europy uczniom, ale także niezapomniana przygoda, dzięki której nauka zawodu staje się atrakcyjniejsza,  a młodzież uczy się samodzielności w nowym środowisku. Dzięki temu na pewno uczniowie ZSOiZ w Czyżewie łatwiej odnajdą się w dorosłym życiu.

Mapa dojazdowa do szkoły

Drukuj

Odwiedza nas 322 gości oraz 0 użytkowników.

Kalendarz szkolny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
Data : 29 marzec 2018
30
Data : 30 marzec 2018
31
Data : 31 marzec 2018

Kontakt do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
w Czyżewie
adres:
ul. Niepodległości 3, 18-220 Czyżew
tel:
(86) 27 55 100
fax:
(86) 27 55 101
email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.